Atrakcje kulturalne w Warszawie za darmo! Sprawdź TOP 10!

18/05/2018

​Lato w Warszawie nigdy nie jest monotonne i nudne! Wręcz przeciwnie! Już teraz zorganizuj czas na Twój pobyt w Stolicy Polski!

Oto nasze rekomendacje!

1. PLAC DEFILAD – nasz przystanek KINOTEKA!

Największe kulturalne podwórko Warszawy znowu wypełnia się zielenią i kulturą. Głównym motywem tegorocznej edycji Placu Defilad są wielkie tematy, nazwiska, wielkie narracje. Zaczynamy od Placu Kobiet (okazja: 100-lecie praw wyborczych kobiet), będzie afterparty Parady Równości, będą transmisje spektakli National Theatre, Metropolitan Opera, Teatru Bolszoj, koncerty i wiele innych wydarzeń.

https://www.facebook.com/placdefilad/

2. KONCERTY CHOPINOWSKIE W ŁAZIENKACH

Co niedziela, o godz. 12 i 16 można rozłożyć się na trawie wokół pomnika Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich i słuchać chopinowskich recitali.

https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/59-sezon-koncertow-chopinowskich-w-lazienkach-krolewskich

3. FILMOWA STOLICA LATA

W wakacje w ponad 20 miejscach w Warszawie już po raz 13. będziemy pod gwiazdami oglądać dobre filmy.

http://www.filmowastolica.pl/

4. OGRÓD POWSZECHNY

Plac przed Teatrem Powszechnym (ul. Zamoyskiego 20) zamienia się w lecie w zieloną oazę z wielkim wspólnym stołem, wokół którego dzieje się kultura. Pierwsze wydarzenia już 21 maja.

https://www.facebook.com/OGR%C3%93D-Powszechny-562809420546419/

5. KONCERTY W OGRÓDKU KLUBU POGŁOS

Koncerty młodych zespołów i relaks w jednym z najbardziej klimatycznych ogródków letnich w mieście.

https://www.facebook.com/klubpoglos/

6. POKÓJ NA LATO

Pawilon w sąsiedztwie Muzeum Powstania Warszawskiego (ul. Towarowa 25) otwiera ponownie swoje podwoje Dancingiem pod Gwiazdami w Noc Muzeów, w sobotę, 19 maja, o godz. 20.

https://www.facebook.com/pokojnalato/

7. PLAC ZABAW I BARKA NAD WISŁĄ

Nad Wisłą niemal każdy klub oferuje koncerty i imprezy z wolnym wstępem. My pierwsze kroki kierujemy na Plac Zabaw i BarKę (między mostem Świętokrzyskim i Średnicowym). Sezon rozpocznie koncert Natalii Przybysz w Noc Muzeów (19 maja o godz. 21).

https://www.facebook.com/placzabawnadwisla/

8. OGRÓD MIEJSKI JAZDÓW

W ubiegłym roku w parku wokół Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski rządziły sporty miejskie. W tym będziemy poznawać przyrodę z artystami i botanikami z sąsiedniego Ogrodu Botanicznego. W parku powstanie m.in. drewniana platforma do obserwacji koron drzew. Początek 5 czerwca.

http://u-jazdowski.pl/program/program-spoleczny/-ogrod-miejski-jazdow-/naturomorficznie

9. PARK RZEŹBY NA BRÓDNIE

To już 10. odsłona największej warszawskiej plenerowej galerii sztuki nowoczesnej w parku Bródnowskim. Autorzy tegorocznego programu „Weneckie biennale na Bródnie” (23 czerwca – 1 lipca) Paweł Althamer i Goshka Macuga koncentrować się będą na podkreśleniu specyfiki osiedla: zastanych sytuacji, obiektów, lokalnych inicjatyw, architektury.

http://www.park.artmuseum.pl/pl

10. OTWARTY JAZDÓW

Osiedle domków fińskich wypełnione jest kulturalnymi i społecznymi inicjatywami. Można tu trafić na koncerty (polecamy szczególnie cykl Lado na Wsi – koncerty co środę w domku Lado ABC – już wkrótce początek sezonu), pikniki w ogrodzie, garażówki, warsztaty dla dzieci i dorosłych.W Warszawie nie możesz się nudzić! Wysiadając w centrum miasta z Modlinbusa poczujesz energię i klimat tego wyjątkowego miejsca!


Życzymy wspaniałych przeżyć i wspomnień!

Zapraszamy na pokład!